مطالب انگیزشی موفقیت

چطور از قانون جذب در تمام جزئیات زندگی‌مان استفاده کنیم؟

در اغلب موارد، مشتاقان به قانون جذب ممکن است دائماً به این فکر باشند که باید از همه‌ی جزئیات زندگی خود جلوگیری کنند و همه چیز را ساده در نظر بگیرند. ما فکر می‌کنیم باید زندگی ساده‌ای داشته باشیم و می‌توانیم جزئیات زندگی را نادیده بگیریم.

ما نگران اجاره‌‌ی خانه یا رفتن به دندان پزشکی نیستیم. ما دوست داریم صندل بپوشیم و تعمق کنیم. ما دوست داریم به کبوترها غذا بدهیم و بر روی نیمکت پارک بنشینیم.

ساده نگه داشتن زندگی قطعاً یک اصل معنوی ضروری است،
اما توجه به جزئیات زندگی نیز، همچنین امری است که نباید از آن بترسیم.

بررسی جزئیات به معنای بررسی «نگرانی» و ترس نیست، به این جزئیات می‌توان با دیدی زیبا نگریست.

در اینجا به جزئیاتی اشاره می‌کنیم که لزوماً نباید در مورد آن‌ها نگرانی داشته باشیم و در عین حال برای پیشرفت در زندگی کمکی به ما نمی‌کنند.

اول از همه نباید نگران جزئیات«اضطرار» باشیم. اضطرار بدین معنی است که امور زندگی دقیقاً همان چیزی است باید باشند ولی نیستند و بنا بر این، خیلی چیزها  تا حدی از دید افراد، اشتباه است. اینگونه باورهای منفی فقط شعله‌های نارضایتی ما را افزون‌تر می‌کند.

ما نباید نگران جزئیات «داشتن اضطرار» باشیم، زیرا ما الان احساس اعتماد می‌کنیم که همه چیز به واسطه‌ی وجود دلیلی اتفاق می‌افتد. به طرز مشابهی، هنگامی که حرفه‌ای را برای خود ایجاد می‌کنیم، نباید نگران جزئیات «شناخت» یا جزئیات «محبوبیت» باشیم.

اگر انسان‌ به میدان‌های جذب کننده‌ی بزرگتر اعتقاد داشته باشد، می‌داند که پاداش انسان سرانجام بعد از آنکه به مسائل مهم زندگی خود بپردازد، فراهم خواهد شد. در نهایت ما نباید نگران جزئیات «فردا» باشیم. نگران چیزهایی که هنوز به وجود نیامده است، نباشیم.

مشکل امروز برای امروز است. مشکل فردا برای فردا.
نگرانی برای هر موضوعی را به زمان خودش واگذار کنید.

وقتی چیزی برای نگرانی وجود ندارد، نگران نباشید
و در ذهن خود مسائل نگران کننده‌ای را ایجاد نکنید که حتی وجود خارجی ندارند.

جزئیاتی که زندگی انسان را به هدر می‌دهند، در انتها هرگز به رسیدن به هیچ هدف ارزشمندی به انسان کمک نمی‌کنند. ما باید خیلی راحت جزئیات به ظاهر مهم را همچون مرغ سرکنده‌ای که دیوانه‌وار به اطراف می‌دود، نادیده بگیریم.

ما ممکن است صرفاً سخت تلاش کنیم تا امور بد و ناخوشایند را در زندگی کنترل کنیم و در نتیجه جزئیات مهمتر همیشه از ما فرار می‌کنند. در نتیجه، برای پرداختن به مسائل مهم، که تجربه‌ی لذت و خوشبختی در زندگی ما هستند، هیچگونه انرژی برای انسان باقی نمی‌ماند.

زمانی را که می‌آموزیم تا در جست و جوی حقیقت معنوی باشیم، به تدریج این حقیقت را در هر ناحیه‌ای از زندگی خود می‌یابیم. این موضوع به ویژه در مورد جزئیات صدق می‌کند. جزئیات گلی زیبا به همان شیوه دیده خواهد شد که جزئیات نامه‌های ریخته شده در مقابل درب. حتی یک ظرف آشغال را نیز می‌توان زیبا دید.

دکتر هاوکینگ در این زمینه می‌گوید:

«انسان از طریق تصمیم مبنی بر اینکه بی هیچ قید و شرطی هر آنچه می‌بیند دوست داشته باشد به مسیر قلبی خود می‌افزاید. این مطلب بدان معنی است که انسان باید  یاد بگیرد حتی سطل آشغال را نیز دوست داشته باشد. هنگامی که با نگاه مثبت و درستی به سطل آشغال نگاه کنیم، نه فقط دوست داشتنی می‌شود، بلکه زیبا و کامل نیز می‌شود».

بعد از آنکه آرام شدیم و به تدریج انرژی‌های مثبت‌تری را به زندگی خود جذب کردیم، همه‌ی جزئیات زندگی به طرز شگفت‌انگیزی زیبا و پُر از وعده و قول می‌شوند. ما می‌توانیم به جزئیات اجاره خانه و دندان پزشکی باز گردیم که در ابتدا نگران کننده و رعب‌آور به نظر می‌رسید.

ما ممکن است به جای مشکلات و نگرانی‌های بی‌انتهای خود در پرداخت صورت حساب، موقعیت‌های بزرگ را در توده‌ای نامه ببینیم. جزئیات زندگی موقعیت بزرگی از تجربه‌ی زیبایی و لذت را برای ما فراهم می‌کند، فقط به این شرط که با دید درستی به آن‌ها نزدیک شویم.

اگر ما دارای عقیده‌ی نگرانی و ترس باشیم، این جزئیات همچنان دوباره در مقام موضوعات نگرانی و ترس به ما بر خواهند گشت. اگر ما دارای عقیده‌ی لذت و تقدیر و ستایش باشیم، جزئیات زندگی این باورهای مثبت را به زندگی ما جذب خواهند کرد.

اگر یاد بگیریم تا حضور معنوی را در زندگی خود اعمال کنیم، شغل‌های کوچک نیز لذت بخش می‌شود. موفقیت گسترده‌تر، سرانجام از آن چیزی به وجود می‌آید که ابتدا به نظر می‌رسید چندان در زندگی ما مهم نبوده است و موفقیت به جای آن که استثناء باشد به قاعده‌ی همیشگی در زندگی ما تبدیل می‌شود. (این موضوع را به طور کامل در مقاله‌ی «موفقیت حاصل قدم‌های کوچک است» بررسی کردیم)

«نترسید و نهایت تلاش خود را برای شغل‌های به ظاهر کوچک انجام دهید، هر زمان که بر شغلی پیروز می‌شوید، قوی‌تر می‌شوید. اگر کارهای کوچک را به خوبی انجام دهید، کارهای بزرگ همیشه خودشان حل خواهند شد»

دیل کارنگی

به عبارت دیگر، حل شدن کارهای بزرگ باور عمیقی است، اما نباید با «تنبل بودن» یا «بی تفاوتی» اشتباه گرفته شود. هنگامی که توجه خود را به سمت شغل‌های کوچک منعطف می‌کنیم، اهمیت شغل‌های بزرگ را نادیده نمی‌گیریم.

در واقع ما صرفاً می‌فهمیم تحت کنترل شغل‌های بزرگ نیستیم. ما فقط چیزهای کوچک را کنترل می‌کنیم و شغل‌های بزرگ را در رأس آگاهی‌های خود نگه می‌داریم و حفظ می‌کنیم. با آگاه ماندن از آن چه به شدت مهم است، بنا بر قانون جذب به واقع این باور و عقیده را وارد زندگی خود می‌کنیم.

کوتاه سخن اینکه…

جزئیات، لازمه‌ی زندگی افراد است، همانطور که اهمیت به آن ضروری است، افراط در آن مسیر را برای ما سخت خواهد کرد. گاهی آنقدر در جزئیات غرق می‌شویم که هدف اصلی را نادیده می‌گیریم و گاهی به خاطر بی‌اهمیتی به جزئیات، در مسیر خود به مشکلات بسیاری برخورد می‌کنیم. حفظ تعادل در این راه مهم‌ترین اقدام است.

در واقع ما باید بتوانیم

جزئیات را به خوبی شناخته و به اندازه‌ی اهمیت هر جزئی به آن اهمیت بدهیم،
علاوه بر اینکه در این راه دید خود را نیز نسبت به بسیاری از جزئیات تغییر دهیم.

شناخت بهتر و والاتر، توجه کمتر به جزئیات دست و پار گیر را افزایش می‌دهد و هر کدام از ما می‌توانیم نسبت به آنچه در اطراف ما در حال وقوع است به آگاهی بیشتری برسیم.


در همین زمینه بخوانید:

https://mywill.ir/wp-content/uploads/2019/09/1567860257_sookhtejet.com

لینک منبع

این مطلب توسط ربات سایت اراده من درج شده است و مسئولیت های حقوقی مطالب منتشر شده بر عهده لینک منبع می باشد.

اسپانسر این سایت شرکت افرا دیتا پیشرو در ارائه هاست وردپرس تخصصی می باشد.

بازدید: ۱۹

پاسخی را بگذارید