مطالب انگیزشی موفقیت

چطور ترس از شکست را به کمک فرمول موسس کوکاکولا از وجودمون حذف کنیم؟

جان پمبرتون داروساز آمریکایی بود. که در آوریل سال ۱۸۶۵ و زمانی که در ارتش خدمت می‌کرد، در خلال جنگ کلمبوس مجروح شد. او در دوران درمان برای از بین بردن درد مجبور به استفاده از داروی مورفین شد که به دلیل استفاده زیاد از آن، تقریبا به مورفین معتاد شده بود.

با توجه به این موضوع که جان پمبرتون خود داروساز بود، به فکر ساخت دارویی افتاد تا بتواند اعتیاد خود به مورفین را درمان کند. او در ابتدا شروع به کار روی داروهای ضد درد کرد و سپس به سراغ ساخت نوشیدنی‌های خاص رفت. اولین نوشیدنی که به نام خود ثبت کرد تحت عنوان «نوشیدنی کوکای فرانسوی پمبرتون» عرضه شد.

در سال ۱۸۸۶ با توجه به وضع قوانین جدید در خصوص مصرف نوشیدنی‌های الکلی و مصرف مواد مخدر، جان پمبرتون شروع به تحقیق به‌صورت سعی و خطا برای ساخت یک نوشیدنی غیر الکلی کرد تا بتواند آن را جایگزین نوشیدنی قبلی خود کند و سرانجام موفق به تولید فرمول نوشیدنی معروف کوکاکولا شد.

اما او که مدت‌ها از فرمول این نوشیدنی خبر داشت و استفاده می‌کرد از عرضه‌ی آن به بازار می‌ترسید، اینکه در این سن یک داروساز بخواهد یک نوشیدنی در بازار روانه کند که معلوم نیست موردپسند مردم واقع شود یا نه برای او کار بسیار سختی بود.

اما در این راه با فرمولی که خودش ابداع کرده و ما در این پادکست اسم آن را واکسن ترس گذاشته‌ایم توانست محصولش را ارائه کند. تا اینکه امروز این نوشیدنی به معروف‌ترین و پرفروش‌ترین نوشیدنی صنعتی دنیا تبدیل شود.

حالا فکر این را بکنید که چه تعداد آدم در این کره‌ی خاکی با چنین ایده‌های بزرگی در سرشان تنها به دلیل ترس از شکست متوقف شده‌اند و ایده‌های انقلابی‌شان را با خود به زیر خاک برده‌اند. اگر شما هم نمی‌خواهید از این دسته انسان‌ها باشید پس پادکست امروز برای شماست.

https://sookhtejet.com/wp-content/uploads/2020/06/Podcast_59.mp3

 

دانلود این پادکست

 

https://mywill.ir/wp-content/uploads/2020/06/1592659875_sookhtejet.comلینک منبع

این مطلب توسط ربات سایت اراده من درج شده است و مسئولیت های حقوقی مطالب منتشر شده بر عهده لینک منبع می باشد.

اسپانسر این سایت شرکت افرا دیتا پیشرو در ارائه هاست وردپرس تخصصی می باشد.

بازدید: ۲۶

پاسخی را بگذارید