کسب و کار

۷ علامتی که نشان می‌دهد در کارتان پیشرفت نمی‌کنید

در بسیاری از مواقع در شغل جدید یا محل کار موفق می‌شوید به دستاورد‌های خوبی برسید و روند رو به رشدی را طی کنید، اما پس مدتی احساس می کنید که دیگر نمی توانید پیشرفت داشته باشید و در حال درجا زدن هستید.

روانشناسان معتقدند که در این مواقع، افراد قربانی موفقیت اولیه‌ی خود می‌شوند و دیگر نمی‌توانند از روند همیشگی پیشرفت پیروی کنند. این موضوع بدین دلیل است که درگیر روند کار روزمره شده و دیگر نمی توانند تغییراتی در برنامه‌های کاریشان ایجاد کنند.

به این ترتیب در فعالیت کاری خود در جا زده و نمی توانند پیشرفت کنند. شاید خلی از افراد از هوش بالایی برخوردار باشند و بدانند که برای پیشرف چه باید بکنند اما با این حال قادر نیستند از روند راحت فعلی فاصله بگیرند و انرژی بیشتری برای پیشرفت خود صرف کنند.

علائم هشداردهنده‌ای در این میان وجود دارند که نشان‌ می‌دهند با روند فعلی قادر نیستید در کارتان پیشرفت کنید. با مشاهده‌ی این نشانه‌ها بهتر است تصمیماتی جدی در زمینه‌های کاری خود بگیرید.

۱. هدف خود برای پیشرفت را به درستی تایین نکرده‌اید

در برخی اوقات دقیقاً نمی‌دانید که چه هدف و جهتی در پیش گرفته‌اید و قادر نیستید که این مسئله را در مواجهه با تغییرات پیش آمده اصلاح کنید.

باید بدانید که در این صورت نمی توانید اهداف جدیدی در این زمینه تعیین کنید. شاید بهترین راهکار برای تغییر این وضعیت یک مرخصی کوتاه مدت یا مشورت گرفتن از فردی قابل اعتماد باشد.

۲. نمی‌توانید روحیه همکاری را به تیم همکارانتان منتقل کنید

پس از مدتی ممکن است میان همکاران یا تیم تحت رهبری شما، چند دستگی به وجود آید. یا اینکه میان الویت‌ها و ارزش‌های شما با دیگران، تفاوت‌های ایجاد شود.

از آنجایی که اولین و مهمترین فاکتور برای موفقیت، همکاری به شمار می‌رود، اگر نتوانید این مسئله را فراهم کنید به شدت با مشکل مواجه خواهید شد. عدم وجود چنین قابلیتی برای شما می‌تواند مشکلی اساسی برایتان ایجاد کند و نخواهید توانست در کارتان پیشرفت کنید.

۳. افراد حرفتان را نشنیده می‌گیرند

در برخی مواقع متوجه می‌شوید که برخی افراد حرفتان را نشنیده‌ می‌گیرند یا اصلا به درستی متوجه گفته‌های شما نمی‌شوند، در این شرایط بهتر است نگران پیشرفتتان در محیط کاری خود باشید چرا که ایجاد ارتباط درست و مفید می‌تواند از مهمترین مسائل به شمار رود. در این مواقع بهتر است تغییراتی در لغات یا نحوه انتقال مطالبتان ایجاد کنید تا بتوانید این قابلیت را به توانایی‌هایتان اضافه کنید.

۴. قادر نیستید چشم‌انداز خود برای بقیه تشریح کنید یا افراد دیگر را به وجد آورید

وقتی نمی توانید چشم انداز یا استراتژی و روش منحصر به فرد خود را برای کارفرما یا کارکنانتان توضیح دهید، آنها قادر نخواهند بود انرژی کلام یا ایده شما را دریابند.

در این مواقع بهتر است ارتباطی دو طرفه‌ ایجاد کنید تا بتوانید سوالات یا ابهامات ذهن دیگران را رفع کنید تا دیگر سوءتفاهمی به وجود نیامده و اطلاعات به درستی انتقال یابند.

شاید بهتر باشد در بلند مدت نحوه‌ی برقراری ارتباط با دیگران را تغییر دهید تا دیگر مشکل ارتباطی نداشته باشید و بقیه قادر باشند انرژی کلام شما را درک کنند.

۵. قدرتتان رو به زوال می‌رود

زمانی که به یک موفقیت نسبی می‌رسید، نیاز است در سطح بالای انرژی خود را حفظ کنید تا احترام همکاران یا تیمتان را بدست آورید. اگر نتوانید این مسئله را حفظ کنید کم کم فعالیت شما اثر بخشی خود را از دست می‌دهد.

اگر چنین اتفاقی رخ داد، بهتر است سریعاً سراغ جبران آن رفته و سطح انرژی یا اهمیتی را که به کار اختصاص می‌دهید بالا ببرید.

۶. احساس خستگی و درماندگی می‌کنید

وقتی در کارتان کمی موفق می‌شوید، به دنبال موفقیت‌های بیشتر خواهید بود. این مسله موجب می‌شود تلاشتان و تمرکزتان را روی این مسئله بگذارید. شاید اگر این اتفاق رخ ندهد، دیگر نتوانید با شکست‌های پس از آن کنار بیاید.

این مسئله موجب می‌شود احساس ناراحتی کرده و خسته یا درمانده شوید. بهتر است در این مواقع روند کاری خود را در پیش گرفته و سعی کنید تلاش مداومی داشته باشید. اگر تنها روی موفقیت زودهنگام تمرکز کنید، قادر نخواهید بود صبوری به خرج داده و در زمان مناسب به نتیجه‌ی تلاشتان برسید.

۷. توانایی‌هایتان را افزایش نمی‌دهید

یک فرد موفق همواره به دنبال یادگیری است و هیچگاه فرصتی را برای آموختن چیز‌های جدید از دست نمی‌دهد. اگر نتوانید قابلیت‌های خود را با توجه به زمان پیش برده و آنها را آپدیت کنید، مسلماً عقب خواهید اتفاد و نمی توانید پیشرفت کنید.

شاید لازم باشد در این میان توانایی‌های مدیریتی خود را نیز افزایش دهید تا بتوانید موقعیت شغلی خود را آرام آرام پیشرفت دهید.

The post ۷ علامتی که نشان می‌دهد در کارتان پیشرفت نمی‌کنید appeared first on دیجیاتو.

لینک منبع

این مطلب توسط ربات سایت اراده من درج شده است و مسئولیت های حقوقی مطالب منتشر شده بر عهده لینک منبع می باشد.

اسپانسر این سایت شرکت افرا دیتا پیشرو در ارائه هاست وردپرس تخصصی می باشد.

بازدید: ۱۳

پاسخی را بگذارید