مطالب انگیزشی موفقیت

۵ عادت همیشگی افرادی که به شدت شاد و موفق هستند

در عصر کنونی، تکنولوژی انسان را بیش از حد مشغول کرده؛ از این رو، افراد در این عصر از طریق فناوری با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند. آن‌ها موضوعات ساده‌ی زندگی را فراموش کرده‌اند و دیگر مانند بشر دوره‌های پیشین خوشحال نمی‌شوند! در نتیجه، ما باید راه‌هایی پیدا کنیم که دوباره خود را به سادگی‌های زندگی برگردانیم.

هشــــدار:
این پنج راهکار را به هیچ وجه ساده و بیهوده تلقی نکنید

فقط کافی است آن‌ها را رعایت کنید
تا شاهد مجعزه باشید

https://mywill.ir/wp-content/uploads/2020/06/1592287131_sookhtejet.com

۱ » با دیگران به طور مستقیم حرف بزنید، نه با پیامک و فضاهای مجازی:

امروزه، استفاده از پیام کوتاه به روشی رایج تبدیل شده است؛ تا بدان جا که ما چرایی وجود تلفن همراه را فراموش کرده‌ایم: با این وسیه می‌توان با دیگران تماس گرفت و به طور مستقیم با آن‌ها صحبت کرد!

علاوه بر این، فرستادن پیام کوتاه گاه سبب می‌شود که دیگران تعبیر نادرستی از گفته‌های ما داشته باشند؛ همچنین در بسیاری از مواقع، سوءتفاهم پیش می‌آورد. در نتیجه، سر و سامان دادن به امور شخصی یا کاری سخت‌تر می‌شود. گذشته از وقت گیر بودن ارسال پیامک، در این شیوه، احساسات و عواطف نیز حذف می‌شوند. در نتیجه، شما نمی‌فهمید که فرد مقابل در حال حاضر چه احساسی دارد.

آیا ساده‌تر نیست که تلفن را بردارید و تماس بگیرید؟! تماس تلفنی باعث می‌شود که فرد مقابل به سرعت احساسات شما را دریابد. در نتیجه، شما منظورتان را به طور کامل‌تر منتقل می‌کنید. بدین ترتیب، احساسات حذف نمی‌شوند و هیچگونه سوء تفاهمی هم پیش نمی‌آید.

این شیوه‌ی ارتباط گیری سریع‌تر است و زمان کمتری می‌برد؛ زیرا شما دیگر مجبور نیستید که متن خود را بنویسید و در صورت اشتباه کردن بارها آن را پاک کنید. از سوی دیگر، در برقراری تماس، شما راحت‌تر می‌توانید به مشکل سر و سامان دهید و این موضوع شما را شادتر می‌کند.

 

۲ » آشکارا احساسات خود را ابراز کنید و آن‌ها را محبوس نکنید:

آیا شما از آن دسته افرادی هستید که احساسات خود را پنهان می‌کنند؟
آیا شما همه چیز را در درونتان نگه می‌دارید و اجازه نمی‌دهید کسی به عصبانیت شما پی ببرید؟
آیا زمانی که از دست کسی ناراحت می‌شوید اجازه نمی‌دهید او این موضوع را بداند؟

این شیوه‌ی رفتاری استرس زیادی را در زندگی شما ایجاد می‌کند؛ در نتیجه، باعث می‌شود که همیشه ناراحت باشید؛ اما بی‌شک روزی همه‌ی این احساسات یک جا بیرون می‌ریزند و این حالت به هیچ وجه زیبا نیست. از سوی دیگر، این گونه رفتارها از نظر روانی و جسمانی سلامت شما را به خطر می‌اندازند.

در واقع شما، باید احساساتان را به صورتی سازنده هدایت کنید. درباره‌ی احساس خود با دوست‌تان صحبت کنید یا به مکانی امن بروید؛ برای مثال به اتاقتان بروید و در آنجا آشکارا احساسات خود را بروز دهید. به کار بستن این راهکارها در اصلا بیهوده تلقی نکنید طولانی مدت شما را به انسانی سالم‌تر و خوشحال‌تر تبدیل می‌کند.

در مقاله‌ی پنج حسرت بزرگ زندگی انسان‌ها قبل از مرگ گفتیم که یکی از بزرگترین حسرت‌ها این بود که ای کاش بیشتر احساساتم را ابراز می‌کردم

 

۳ » بدون مقایسه‌ی خود با دیگران، به خویشتن رجوع کنید:

مشغول مطالعه‌ی پُست‌های افراد در شبکه‌ها اجتماعی هستید؟
چند وقت یک بار این کار را انجام می‌دهید؟!
شما مردمی را می‌بینید که در جهان سفر می‌کنند، اسکی می‌کنند، با دوستانشان سفر می‌کنند و در رستوران‌هایی زیبا ناهار می‌خورند. در این شرایط، کمی احساس حسادت کرده و خود را با خاطرات دیگران مقایسه می‌کنید:

«چرا من این کارهای شگفت‌انگیز را انجام نمی‌دهم؟!»

خب چرا شما این کارها را نمی‌کنید؟! به جای اینکه روز خود را صَرف پیگری اقدامات دیگران کنید، برخیزید و خاطراتی«مختص به خود» ایجاد کنید. از مکان‌های مورد علاقه‌ی خود دیدن کنید، کتاب‌هایی جدید بخوانید، از کوه‌ها صعود کنید و در آب‌ها شیرجه بزنید.

تمام کارهای مورد علاقه‌ی خود را عملی کنید و مهم‌تر این که از مقایسه کردن خود با دیگران دست بردارید، انقدر تکرار کردن این چیز کلیشه‌ای شده است که کمتر کسی به این توصیه گوش می‌دهد ولی در عین حال مقایسه زندگی اکثر مردم را به ناراحتی و ناامیدی کشانده است. در حقیقت، مقایسه کردن شما را خوشحال نمی‌کند؛ بلکه ایجاد خاطرات مختص به خودتان سبب شادمانی شما خواهد شد.

 

۴ » اقدامات جدید را امتحان کنید؛ دو دل نباشید:

آیا شما درباره‌ی عملکرد خود در گام بعدی زندگی‌تان مردد هستید؟!
شاید از امتحان کردن روش‌های جدید می‌ترسید؟
یا شاید از نحوه‌ی تفکر مردم درباره‌ی خود هراس دارید؟

در این شرایط، قاطعانه عمل کنید.
به دنبال تأیید دیگران نباشید و ریسک تأخیر را بپذیرید.
اگر هم خطایی رخ داد، می‌توانید عذرخواهی کنید.

کاری را انجام دهید که شما را خوشحال می‌کند. بنابراین از امتحان کردن هیچ چیز نترسید. فقط با امتحان کردن کارهای گوناگون می‌توانید دریابید که عملکرد خود را دوست دارید یا نه. این کار شما را شادتر می‌کند. در پایان اگر آن کار را دوست نداشتید، هیچ اشکالی ندارد. در این حالت، هیچ اتفاقی برای شما نمی‌افتد؛ زیرا چیزی را از زندگی‌تان حذف کرده‌اید که باعث خوشحالی شما نمی‌شده.

https://mywill.ir/wp-content/uploads/2020/06/1592287131_sookhtejet.comبسیاری از مردم چنان ترسی از شروع کارهای جدید دارند که عملا با اینکه توانایی، فرصت و همه چیز برایشان فراهم است ترس از شروع نمی‌گذارد به جایی برسند. اگر شما هم از این دسته افراد هستید به شدت توصیه می‌کنم که از استراتژی پل‌های سوزان استفاده کنید. این تکنیک تقریبا برای هر کسی جواب می‌دهد و وقتی آن را امتحان می‌کنید خودتان متعجب می‌شوید که چطور از پس چنین کارهای بزرگی برآمدید. شیوه‌ی استفاده از این استراتژی را به صورت مفصل در ویدیوی مربوطه توضیح داده شده است.

 

۵ » فعالانه برای آینده‌ی خود تلاش کنید و از نگرانی دست بردارید:

در بیشتر موارد، ما به جای تلاش فعالانه برای آینده، مدام نگران هستیم و با این نگرانی‌های غیرضروری، بیش از حد امور را پیچیده می‌کنیم. واقعیت این است که شما نمی‌توانید برخی مسائل را کنترل کنید؛ بنابراین از نگرانی درباره‌ی آن‌ها دست بردارید. در عوض، برای اموری وقت صرف کنید که در حال حاضر، در کنترل شما هستند؛ برای مثال، می‌خواهید کسب و کار جدیدی شروع کنید. خب، برای دستیابی به این رویا، شما باید قدم‌های کوچک و ساده بردارید. این اقدام به تدریج شما را شادتر می‌کند.

هر چقدر شرایط پیچیده باشد ما می‌توانیم بر امور کوچک و کنترل‌پذیر زندگی‌مان تمرکز کنیم و بدین ترتیب، در مسیری صحیح قرار گیریم. به کارگیری این شیوه بی‌شک آینده‌ی ما را بسیار روشن‌تر و شادتر خواهد کرد.

 

https://mywill.ir/wp-content/uploads/2020/06/1592287131_sookhtejet.com

لینک منبع

این مطلب توسط ربات سایت اراده من درج شده است و مسئولیت های حقوقی مطالب منتشر شده بر عهده لینک منبع می باشد.

اسپانسر این سایت شرکت افرا دیتا پیشرو در ارائه هاست وردپرس تخصصی می باشد.

بازدید: ۱۹

پاسخی را بگذارید